[Brožura] Slanga a Močály ospalých ryb

Tentokrát jsem se na popud Vojty, jednoho z mých hráčů, pokusil udělat bažinnou osadu, kterou by si mohli ostatní vypravěči libovolně umístit do mapy. Jeden sloupec je mapa města, dva popisují lokality na mapě, a dva popisují náhodná setkání v okolních močálech. 

Vypravěč by si před použitím měl celou brožuru jedenkrát přečíst, aby mu docvakly souvislosti. Potom už by neměl být problém umístit Slangu do libovolné bažiny ve vaší kampani.

Možnosti v tabulce náhodných setkání jsou jednorázové, sotva se nějaká použije, zakreslete si ji do mapy a vyškrtněte z tabulky. Stejné platí, pokud postavám někdo prozradí, kde se nachází některá z lokací; Pokud například vdova popíše postavám cestu ke stařeně, tak chalupu zakreslete do mapy a vyškrtněte z náhodných setkání.

Happy gaming.

Dejte vědět, jestli (a jak) jste brožuru využili.

    5 komentářů:

 1. Ačkoliv nemyslím, že bych tady byl schopen zapojit nějakou dlouhodobější zápletku (možná je to jen mou omezeností), je to velmi příjemná rychlovka pro okořenění delšího putování. Formát brožury je super, ačkoliv jestli jich bude víc, budu vypadat jako jehovista pokaždé, když budu DMovat session :D

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Sám k dobrodružství přistupuji tak, že v žádném případě nepíšu příběh (žádná lajna po které násilím PJ tahá hráče). Rád nastiňuji pozadí, klíčové body či události a pak sleduji co za polívčičku ty moji matlové umíchaj.

  Tady mi ale představivost nedá a musím se zeptat. Jaké bylo autorem zamýšlené tématické pozadí Lorda Eadwiga a jeho mumifikované dcery? Možností pro rozvoj tohohle děje je tolik, že prostě chci vědět, který motiv autorovi vytanul na mysli jako první.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že v tom nic nebylo. Ať si každý domyslí, co potřebuje.

   Vymazat