Vodník

Vodník je humanoidní netvor s pevnou žlutozelenou kůží a nepravidelným porostem chitinově duhových šupin a černých vlasů. Má široká ústa, ostré zuby, černé oči, propadlé uši, tupé drápy a plovací blány na rukách, nohách a v podpaží.

Vodník je noční predátor. Pod vodou se pohybuje tiše, převážně v rámci svého teritoria, pokud vylézá nad hladinu, pokrývá se řasami, bahnem a mechy pro větší nenápadnost. Ve dne útočí, jen pokud je kořist vyjímečně hojná a bezbranná; například zoufalí rolníci utíkající před válkou.

Bez ohledu na jeho mystické dušekovné schopnosti zůstává myslí více zvíře než člověk a pohání jej čtyři základní instinkty: jíst, rozšiřovat území, množit se a střádat duše. Kdykoli někoho stáhne pod hladinu a topí, tesně před smrtí z oběti vysaje duši a zabrání jí tím odchodu do podsvětí.

Vodník nastřádané duše drží v mušlích, dutých větvích, pod kamennými miskami, a pokud žije dostatečně blízko civilizace, tak i v nakradených hrníčcích, konvičkách a žejdlících. Dlouhé dny a noci k nim našeptává, zpívá, sdílí s nimi sny i noční můry a postupně je formuje, jak se mu hodí.

  • Dokáže duši týrat a trápit tak dlouho, že z ní nezbyde nic než ztělesněný strach, beznaděj a šílenství. Takové duše rozmisťuje po hranicích svého území. Jejich aura odrazuje ostatní magická monstra a jiné vodníky.
  • Dokáže duši zmanipulovat a svést, dočasně absorbovat a prolnout své vědomí s jejím. Pokud je duše lidská, rozjastí tím svou mysl a získá schopnost chápat a mluvit s lidmi.
  • Dokáže duši rozdmýchat, rozzuřit a nasměrovat na své nepřátele. Takto útočně zneužitý duch buď někoho posedne nebo animuje vodu v podobě vodního elementála, víru či zrádných proudů.
  • Dokáže duši otupit, rozbít na zmatené střípky a vložit do napuchlých těl předchozích obětí. Ožijí tak jako malátní hladoví umrlci.
  • Dokáže duši rovláčnět a rozezpívat. Takovýto duch svým falešným štěstím roztančí stříbro na hladině a listí ve větvích, přiláká na vodníkovo území sluneční svit, barevné květiny a zpěvné ptáky. Takto vodník láká družku/ha. Pokud neuspěje s vodníkem, pokusí se znásilnit člověka.
  • Dokáže duši jednoduše pozřít a vyléčit si tak jakékoli zranění, otravu či nemoc. Neplatí to ovšem u zranění způsobených stříbrnými zbraněmi.

Žádné komentáře:

Okomentovat