Dovednost pro experty: Hudba

Umění už jsme v domácích pravidlech zmíněné měli, ale o víkendu rozehráváme nové postavy a popis celé dovednosti "Umění zpěvu, hudby, tance nebo poezie. Znalost legend." možná není dost, aby koncept barda prodal. Snad mu konkrétnější náčrt pomůže.

Bard
Umění zpěvu, hudby, tance a poezie. Básník a sběratel legend. Na úrovních se mu postupně odemykají "schopnosti", které může použít dohromady tolikrát denně, kolik má lichých úrovní hudby. Tzn. na páté úrovni třikrát denně.

Schopnosti od první úrovně
Atmosféra - Bard hudbou ovlivní náladu ve svém okolí. Příklady:
- Píseň veselí zvýší zábavu i útraty v hospodě a pravděpodobně bardovi vynese alespoň jídlo, pití a nocleh zdarma.
- Píseň války všem spojencům a spolubojovníkům zvýší morálku o jedna.
- Píseň odpočinku všem v táboře posílí léčení přes noc z 1k4 na 1k6.

Inspirace - Bard písní inspiruje jednu osobu k lepšímu výkonu. Tuto inspiraci může cílená postava využít jedenkrát během příštích 24 hodin. Může to být bonus k útoku, přehození záchranného hodu nebo jiná výhoda, na které se shodnete s vypravěčem.

Schopnosti od třetí úrovně
Reputace - Barda začíná jeho pověst předcházet. Kdekoli lze rozumně vysvětlit, že se o bardu doslechli, určete pravděpodobnost na k6 a hoďte. Případně může hráč využít tuto schopnost aktivně, odečíst si jedno použití, a říct, že ho znají i bez hodu.

Schopnosti od čtvrté úrovně
Triky a iluze - Během hraní může bard dělat drobné nadpřirozené triky, vizuální a zvukové iluze, telekineticky pohybovat předměty, sfoukávat a zapalovat svíce apod.

Vlna - Bard zahraje amplifikovaný, ohlušující tón s hromovou ozvěnou a kakofonickým podkladem. Rozletí se od něj v jednom směru jako tlaková vlna (dosah vrženého kopí) a každý zasažený musí uspět v záchraně proti ochromení, během kterého nemohou dělat víc než se jen bránit a potácet poloviční rychlostí (vydrží jedno kolo).

Žádné komentáře:

Okomentovat