Barlumovi koule

Barlum Bezoký, architekt kruhového Locurského paláce, zkoumal magické principy, které mu umožnily tento div světa vytvořit, na malých orbech. Považoval je za bezcenný vedlejší produkt a bez rozmyslu zahazoval. Zloději je vyhledávají a prodávají na ulicích mezi hrdlořezi a dobrodruhy za slušné peníze. Jsou známé jako Barlumovi koule.

Barlumova lampa
Lehká koule mléčného porcelánu, velká jako pěst. Během dne tiše absorbuje denní světlo (nabití). V noci září jako malé slunce (vybití).

Barlumova kapela
Různé barevné materiály (látky, vosk, korál…) slisované do tvaru třípalcové koule. V přítomnosti zpěváka se vznese metr nad zem a začne vydávat zvuk takového doprovodu jaký si píseň vyžaduje (loutna, bicí, flétna, stovka tleskajících rukou...).

Barlumovo těžítko
Drobná pískovcová kulička. S každou ranou kladivem či obdobnou silou o kus povyroste. Postupně lze zvětšit až do velikosti dospělého ogra. Něžným hlazením ji lze pomalu vrátit do původní velikosti.Barlumův řezník
Koule s povrchem z mnoha nepravidelných polygonů matného, šedého kovu. Vržena dostatečnou silou při dopadu vybuchne v drobné šrapnely, které zraní či poničí všechno v dosahu deseti kroků (2k6/záchrana za půl). Po 1k6 kolech se střepy složí zpět do tvaru koule.

Barlumův štít
Překvapivě těžký železný orb velikosti pěsti poškrábaný a posekaný tisícem zbraní a čepelí. Několik vteřin ho podrž před sebou, začne se vznášet a rotovat kolem tebe ve výši srdce. Vydrží dokud nepohltí první na tebe mířený úder chladnou zbraní, pak jen neškodně spadne na zem.

Barlumův pohlcovač
Stejně jako Barlumův štít, jen ze stříbrolesklého skla a namísto úderů zbraní absorbuje kouzla. Po použití padne neškodně k zemi stejně jako Štit, ale nelze jej hned znovu použít, protože esence lapeného kouzla v něm bude proudit až do prvních ranních paprsků denního světla, které kouzlo rozpustí.Barlumova zpráva
Koule velikosti oční bulvy sestává z lisovaného dřeva, papíru, pergamenu a inkoustu. Stiskem v dlani do ní lze vědomě vložit jednu větu. Další kdo ji zmáčkne z ní větu vytáhne a uslyší zřetelně ve své mysli.

Barlumova křídla
Dva drobné orby bledě modrého skla. Nic neváží a dokud držíš v každé ruce jeden, tak se pohybuješ jako ve stavu beztíže. Uskladněné v batohu snižují jeho váhu na polovinu.

Barlumovo beranidlo
Necelou stopu vysoká koule černého mramoru. Vržená jako bowlingová koule se nezastaví, dokud nenarazí do pevné překážky (dveře, brána, zeď, skála…). Bez ohledu na to jak pomalu se kutálí, narazí silou dvaceti ran armádního beranidla.

Barlumovi zvony
Dva bronzové orby velikosti oka. Cinknutím o sebe negují všechen zvuk v dosahu sta metrů. Při úsvitu, dalším cinknutí nebo vynesení zvonů z místa působení, se všechny potlačené zvuky vrátí naráz v ohromující kakofonii a nadpřirozené ticho skončí.

Barlumova bálová pojistka
Nazelenalá perla. Spolkni ji a můžeš jíst cokoli (dřevo, kosti, jed, kamení, obscénní množství jídla a alkoholu...). Nevýhodou je, že z toho nezískáváš žádné živiny. Perlu vyndáš vynucenným zvracením a budeš se moci vrátit k normální stravě.

Původní diskuze zde

Žádné komentáře:

Okomentovat